Yhteystiedot

Käyntiosoite
Keskuskatu 28, 38700 Kankaanpää

Postiosoite
PL 176, 38701 Kankaanpää

Laskutusosoite
Kankaanpään kaupunki, Ostolaskut, PL 36, 38701 Kankaanpää. Verkkolasku ja lisätiedot tästä.

Sähköpostiosoite
yhteislyseo(at)kankaanpaa.fi

Rehtori

Jukka-Tapio Laine, puh. 044 577 2381, jukka-tapio.laine(at)kankaanpaa.fi

Opinto-ohjaaja

Pekka Simberg, puh. 044 577 2386, pekka.simberg(at)kankaanpaa.fi

Toimistosihteeri

Noora Aaltonen, puh. 044 577 2380, noora.aaltonen(at)kankaanpaa.fi

 

Opettajainhuone

puh. 044 577 2382

 

Vahtimestari
puh. 044 577 2641

Juha Marttila 044 577 2636

 

Terveydenhoitaja

Marjaana Heinonen puh. 044 577 3233, marjaana.heinonen(at)eposa.fi
Paikalla: maanantai, keskiviikko, torstai ja
perjantaina.

Kuraattori

Johanna Mäenpää puh. 044 577 2329, johanna.maenpaa(at)kankaanpaa.fi
Paikalla: tiistai ja satunnaisesti pariton torstai aamu.

Koulupsykologi
Katri Saloharju puh. 044 577 2769, katri.saloharju
(at)kankaanpaa.fi

Keittiö

Pirjo Nordlund puh. 044 577 2565, pirjo.nordlund(at)kankaanpaa.fi

 

Opettajat

  • Haapakoski Petri: historia, yhteiskuntaoppi
  • Hölttä Marita: ruotsi, englanti, venäjä, 2A:n ryhmänohjaaja
  • Junnila Satu: uskonto, psykologia, historia 1A:n ryhmänohjaaja
  • Kalliomäki Anne: biologia, maantiede, ympäristökasvatus 1B:n ryhmänohjaaja
  • Koivunen Sinikka: englanti, saksa, 3B:n ryhmänohjaaja
  • Korvala Satu: äidinkieli, ilmaisutaito, 2B:n ryhmänohjaaja
  • Kurunmäki Johanna: liikunta, terveystieto, 3C:n ryhmänohjaaja
  • Laine Jukka-Tapio: rehtori, matematiikka
  • Luodetlahti Merja: ruotsi, saksa, englanti, 3A:n ryhmänohjaaja
  • Penttinen Minja: äidinkieli, ilmaisutaito
  • Rantamäki Johanna: kemia, matematiikka, fysiikka, ympäristökasvatus
  • Raukola Jarkko: fysiikka, matematiikka, 2C:n ryhmänohjaaja
  • Saarivirta Henri: matematiikka, fysiikka, atk
  • Salminen Risto: historia, yhteiskuntaoppi
  • Simberg Pekka: apulaisrehtori, opinto-ohjaaja
  • Törmä Kaisa: englanti, ranska, saksa (virkavapaalla)
 
Tuntiopettajat
  • Huttunen de Carvalho, Ari: kuvataide
  • Kiviniemi Satu: musiikki
  • Pulkkinen Tiina: historia, uskonto
  • Rantanen Juha: urheilulinja
  • Reho Hanna: filosofia
  • Ruisniemi Pauliina: äidinkieli
  • Uusitalo Tellervo: espanja

 

Henkilökunta

  • Aaltonen Noora: toimistosihteeri
  • Heinonen Marjaana: terveydenhoitaja*
  • Lees Anne: laitoshuoltaja
  • Marttila Juha: vahtimestari
  • Mäenpää Johanna: kuraattori
  • Nordlund Pirjo: keittiö
  • Vähäkoski Marja-Liisa: laitoshuoltaja

 

Opettajien ja muun henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi(at)kankaanpaa.fi

paitsi *merkitty etunimi.sukunimi(at)eposa.fi.